Dodany: 2012-01-27 09:03:33

Balet W historii baletu istnieje masa widowisk operowych, które powstały w latach 80’tych a do dziś są powtarzane, odmładzane i odgrywane przez liczne balety, polskie, rosyjskie, francuskie, czy włoskie.

 

Jednym z takich widowisk jest balet – Giselle, który jest nie tylko doskonałym, pięknym, teatrem, ale i pięknym wytworem baletowym, który wykonywany jest przez tancerzy i ich baletki, które nadają całości lekkości i finezji. Giselle to opowieść o młodej wieśniaczce, która zakochuje się w księciu Albercie, który jednak ukrywa przed wieśniaczką swoją tożsamość, gdyż posiada narzeczoną, a dodatkowo boi się, że ich związek nie będzie miał racji bytu w świecie, w którym istnieją.

 

Giselle jest piękną, młodą, pełną życia kobieta, która kocha tańczyć i cieszyć się życiem – co aktorka grająca Giselle ma za zadanie pokazać ubierając swoje baletki i tańcząc przez całe dwa akty widowiska Giselle. To właśnie piękna muzyka Giselle, taniec, zachwycające baletki, a dodatkowo doskonale dobrani do ról aktorzy – stanowią o sukcesie przedstawienia jakim jest Giselle..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Balet "Giselle"
Nick: