Dodany: 2012-01-27 09:01:30

Balet To jak pięknie baśni można przenieść w świat tańca, baletu, opery i teatru przekona się każdy, kto choć raz uda się do opery na balet – Śpiąca królewna’’. Jak można się domyślać balet – widowisko to nie tylko muzyka i aktorzy, ale i baletki na nogach cudownych tancerek, które pokazują prawdziwe piękno tego widowiska.

 

Baletki na nogach baletnic, które współtworzą widowisko stworzone do muzyki Czajkowskiego to piękna opowieść o tym jak królowa uśpiona na 100 lat czeka, aż uwolni ją ze świata snu zakochany w niej książę, który obudzi ją pocałunkiem i od tego momentu będą razem szczęśliwi – jak w baśni o śpiącej królewnie. Baletki, doskonała choreografia, kolorowe kostiumy oraz cudowna muzyka Czajkowskiego – to widowisko, którego nie da się zapomnieć i przede wszystkim widowisko, którego nie da się puścić w niepamięć po jego obejrzeniu.

 

Widowisko to powstało przy współudziale rosyjskich i polskich artystów, a więc można uznać je za coś naszego, choć nie do końca. Balet przedstawiający baśń to coś więcej niż po raz kolejny przeczytanie książki czy obejrzenie bajki – emocje, których nie da się porównać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Balet "Śpiąca królewna"
Nick: