Dodany: 2012-01-27 08:49:27

Balet w Polsce Polska od lat uważana jest za zagłębie ludzi uzdolnionych – nie chodzi tu tylko o osoby uzdolnione technicznie, ale również o osoby zdolne artystycznie, które chcą się rozwijać, odnosić sukcesy.

 

Od stuleci w Polsce rozwija się balet, który dziś jest nie tylko tradycyjnym tańcem – widowiskiem, ale również nowoczesnym sposobem formowania się grup tanecznych, które nazywane są baletami. Baletki i piękne różowe suknie – to symbol baletu nie tylko tego polskiego, jednak dziś w Polsce króluje balet nowoczesny, taniec grupy młodych ludzi do muzyki niewiele nawiązującej do tego, co obserwowaliśmy jeszcze kilka lat temu – a więc widowiska jak jezioro łabędzie, czy śpiąca królewna.

 

Baletki i różowe suknie są więc odrzucane, na rzecz czegoś nowocześniejszego – połączenia tańca klasycznego z tańcami nowoczesnymi jak choćby z jazzem, czy hip-hopem. To ważne by taniec się rozwijał, a symbolem baletu przestały być wychudzone i wycieńczone tancerki i baletki, a stał się nim talent, świeżość i ciekawe, spektakularne widowisko..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Balet w Polsce
Nick: