Dodany: 2012-01-26 14:33:12

Strój baletowyWidowisko, czy jest to teatr czy też opera, czy występ baletowy nowoczesny, czy też tradycyjny – to nie tylko sam taniec i muzyka, które mimo, że są najistotniejsze – nie są jedynymi elementami tworzącymi balet.

 

Na balet składają się też elementy wizualne jak strój baletnicy. Strój baletowy to ni tylko baletki, czy suknia i getry uwypuklające smukłe nogi baletnicy, to również makijaż, który oddaje charakter widowiska baletowego oraz masa dodatków, których warto wypatrywać z racji ich współtworzenia tego, co widzimy podczas występów baletowych. Dziś baletem określa się też formacje taneczne, które nie są już przyodziane w popularne baletki, ale w wygodne trampki lub szpilki i strój do tego pasujący.

 

Taki balet-formacja tworzą show w programach telewizyjnych i ogromnych koncertach z udziałem gwiazd. Im więc dalej od tradycyjnego baletu – tym strój baletnicy lub tancerza tworzącego balet - zmienia się nie do poznania: baletki zastępują wysokie obcasy, a suknie baletowe zamieniają się w zmysłowe stroje mające naprowadzić widzów na temat widowiska..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Strój baletowy
Nick: