Dodany: 2012-01-26 14:26:03

Historia baletuKażdy taniec ma swoja krótszą lub dłuższą historię, jak każdy element sztuki. Sztuka wywodzi się ze starożytnych cywilizacji, które zapoczątkowały najpiękniejszy i najstarszy taniec – balet. W starożytności  balet nie był tym, czym jest dziś.

 

Balet – był swego rodzaju przedstawienie dramatycznym, gdzie określenie balet było kojarzone bardziej z teatrem i aktorami niż tancerzami i występem tego typu – jakie obserwujemy dziś. Baletki i wszystkie element, które tworzą tancerza wtedy były skrywane, by tancerz-aktor był jak najbardziej anonimowy w swoim wyrazie.

 

Balet w starożytności – towarzyszył różnego rodzaju przedstawieniom teatralnym i inaczej niż dziś był obserwowany przez wszystkich – był popularnym sposobem spędzania wolnego czasu dla społeczeństwa. To co dziś obserwujemy – co składa się na balet – w starożytności, historii baletu nie miało miejsca. Nie istniały balety, piękne baletowe suknie, czy baletowe sale ćwiczeń – wszystko odbywało się w sposób bardzo improwizowany i dramatyczny, co wzruszało, cieszyło, ale nie było tak zachwycające jak to – co obserwujemy dziś patrząc na sztukę baletową przybrana w nowoczesne baletki i stroje niczym postaci z baśni..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia baletu
Nick: