Dodany: 2011-11-25 11:05:34

 

Najsłynniejszy balet – balet rosyjski Oczywiście balet wywodzi się z Włoch, jednakże Rosja zaczerpnęła inspirację tą forma tańca, rozwijając ją i upowszechniając. Rozwój baletu w Rosji zdeterminował jej kulturę i życie, co jest niezwykle budujące dla młodych tancerzy, zakładających po raz pierwszy baletki. Świadomość rangi baletu rosyjskiego wprawia ich społeczeństwo w zachwyt.

 

Najbardziej znane balety rosyjskie są w Petersburgu i Moskwie, gdzie pojawiają się same sławy, noszące niezwykłe baletki. Balet stał się swego czasu w Rosji synonimem jego życia artystycznego, bowiem każdy rodzic chciał zapisać swoje dziecko na lekcje tańca kupując mu baletki. Balet jest jednym z rodzajów tańca klasycznego, ale też wizją otwartości na świat ludzkich emocji. Rosyjski balet zawsze budzi pozytywne odczucia i nadzieje na lepszą przyszłość pośród gwiazd sztuki baletowej.

 

Oczywiście nie każdy może być przyjęty do tak renomowanego baletu, od tego zależą lata pracy i wysiłku fizycznego, okupionego czasami bólem, ale częściej radością. Satysfakcja z własnych osiągnięć jest w tym momencie najważniejsza..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Najsłynniejszy balet – balet rosyjski
Nick: