Dodany: 2011-11-25 10:58:34

 

Taniec klasycznyTaniec klasyczny odnosi się z całą pewnością do baletu. Jednak w odróżnieniu od baletu taniec klasyczny jest techniką i formą tańca, natomiast balet to połączenie tańca i teatru.

 

Oczywiście baletki przynależą do tańca klasycznego. Tancerze ubierają baletki, sądząc, że to właśnie baletki są atrybutem prawdziwego tancerza i tancerki. Taniec klasyczny wywodzi się z Renesansu, posiada w związku z tym bardzo bogatą tradycję. Taniec klasyczny ma swoje zasady, kanony, reguły. Charakteryzuje się dokładnością techniczną, niezwykłą precyzją i lekkością ruchów oraz zwiewnością tańca. Taniec klasyczny można wykonywać indywidualnie albo w parach. Pary taneczne często uczestniczą w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach tanecznych. W historii tańca klasycznego możemy wymienić wiele wybitnych talentów tanecznych z najwyższej półki.

 

Taniec klasyczny jest popularny w szkołach baletowych, jednak w szkołach tańca jest zazwyczaj omijany szerokim łukiem. Młodzi ludzie wolą uczyć się nowocześniejszych, bardziej współczesnych styli tanecznych takich, jak chociażby hip hop..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Taniec klasyczny
Nick: