Dodany: 2011-11-25 10:43:00

 

CapoeiraCapoeira jest przez niektóre osoby uznawana za wyłącznie sztukę walki. Jednak jest to sztuka walki połączona z tańcem, płynnością ruchów i tanecznym krokiem. Capoeira pochodzi z Afryki i Brazylii, jest połączeniem różnych sztuk walki i zachowania się człowieka w sytuacjach zagrożenia.

 

Strój do tej techniki jest raczej sportowy, z pewnością nie obowiązują nas baletki. W tym przypadku baletki są za bardzo miękkim obuwiem. Poza tym baletki są obuwiem do baletu. Ten taniec czy też walkę charakteryzuje nieprzewidywalność ataków, która jest spowodowana właśnie tańcem i rytmicznymi ruchami. Dynamizm i brak statyczności to wyznaczniki tej sztuki walki. W czasie pojedynku z przeciwnikiem cały czas jesteśmy w ruchu, nie zastygamy w miejscu, nie obserwujemy bacznie przeciwnika, ale staramy się jak najwięcej zdziałać naszą spontanicznością i sprytem.

 

Z pewnością nie każdy ma predyspozycje do ćwiczenia tejże sztuki walki, połączonej z tańcem. Jest to rodzaj walki dla osób z dużym temperamentem, nie lubiących bezczynności i statyczności..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Capoeira
Nick: